Відкрито виставку дитячих малюнків у Київському метро

20.01.2015

Відсьогодні пасажири столичної підземки зможуть оглянути виставку дитячих малюнків «Омріяна Україна очима дітей», яка розміщена у вестибюлі станції «Золоті ворота».

Її урочисте відкриття відбулося сьогодні, 20 січня, за участю керівника Київського метрополітену Віктора Брагінського та голови правління Благодійного фонду «Омріяна Країна» Олексія Толкачова.
Мета експозиції — у важкі для України часи випробувань надихнути киян та гостей міста образами майбутнього, які створені дітьми.
На виставці представлені більше ста найкращих малюнків з дитячими мріями про Україну майбутнього. Неможливо приховати те, що загроза війни дуже сильно позначається на світосприйнятті дітей. Але вони впевнено мріють про «мирний відпочинок біля моря» та малюють перемогу. А ще діти мріють про те, щоб українці виграли чемпіонат світу з футболу або про зимову олімпіаду у Львові в 2022 році. Є на малюнках і мрії про технологічний розвиток – його своєрідним символом став український літак «Мрія», який неодноразово зображують діти. Але є й образи з майбутнього — неймовірні літальні апарати, транспортні засоби, нові джерела енергії.
«Цей проект — продовження наших соціальних ініціатив» – каже начальник Київського метрополітену Віктор Брагінський. – «Після перегляду малюнків, які творили діти з усієї України виникає єдине бажання — зробити все можливе аби їх мрії про мир, благополуччя, добро і любов здійснилися!»
Малюнки були відібрані Благодійним фондом «Омріяна Країна» з 1 червня по 10 серпня 2014 року в рамках Всеукраїнського художнього фестивалю «Омріяна Україна очима дітей».
«Ми започаткували фестиваль минулого року тому, що чітко розуміємо — для того, щоб витримати незгоди сьогодення, суспільству необхідно мати перед очима образ майбутнього. Він надихатиме і гуртуватиме. Необхідно пам’ятати, що цей світ належатиме дітям. Наша відповідальність полягає в тому, щоб залишити їм Україну такою, в якій вони захочуть жити. Діти – мріють, але про можливість здійснення цих мрій маємо подбати ми!» — додав голова правління Благодійного фонду «Омріяна Країна» Олексій Толкачов, який нагородив грамотами  і призами авторів кращих малюнків.
Фестиваль дитячих малюнків «Омріяна Україна очима дітей» буде продовжено і цього року. Вже в квітні почнеться прийом робіт – малюнків про омріяне майбутнє. А учасниками стануть діти дошкільного і шкільного віку. Про початок Фестивалю та строки його проведення буде додатково оголошено на сайті www.mriyafest.org
Виставка триватиме до 28 лютого.